V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Z Mafry odešel Petr Marek, firma zúží představenstvo

Představenstvo mediálního podniku Mafra bude fungovat už jen ve třech lidech. K dnešnímu dni opouští Mafru Petr Marek, dlouholetý šéf obchodu a jeden z dosavadních čtyř členů představenstva vydavatelství. „Dohoda je navázána na rozhodnutí akcionáře o snížení počtu členů představenstva k 1. 1. 2014 na tři členy,“ oznámila Mafra.

Marek do vydavatelství nastoupil v roce 1999, v roce 2004 se stal šéfem inzerce. Členem představenstva Mafry byl od roku 2007. Řízení obchodu v tisku a na webu dostal ode dneška na starosti Roman Latuske.

V představenstvu mediální firmy Andreje Babiše tak budou Štěpán Košík jako předseda (odpovědný za redakce, tiskárny, právní, personální, IT, nákup a správu) a místopředsedové Michal Berka (finance, controlling, distribuce) a právě Roman Latuske (Mafra Digital, obchod tiskových titulů, Metro, 5plus2, marketing).

Po listopadovém odchodu Dalibora Balšínka a teď Petra Marka je Latuske jediný z původního vedení firmy, kdo zůstává v představenstvu i za nového majitele Babiše.