Z měsíčníku ForMen bude jenom čtvrtletník

Na časopis doléhá zejména rostoucí cena papíru, napsal končící šéfredaktor Michal Kučera.

Michal Kučera

Končící šéfredaktor Michal Kučera vedl časopis ForMen od dubna 2020

Časopis ForMen vydavatelství Czech News Center, který dosud vycházel jako měsíčník, přejde na čtvrtletní periodicitu. Na sociální síti LinkedIn o tom informoval dosavadní šéfredaktor Michal Kučera, který v čele magazínu končí. „Po prázdninách bude projekt pravděpodobně pokračovat pod stejným názvem, ale už jako speciál ve čtvrtletní frekvenci. Rozhodnutí firmy plně respektuji. Současně vím, že pracovat na této verzi časopisu by mě netěšilo a že je čas jít dál,“ napsal.

Podle posledních, lednových čísel kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR prodával ForMen něco přes 4.500 výtisků, přičemž předplatitelů byly necelé tři stovky a pultový prodej činil 840 kusů. Přes 1.300 kopií připadalo na digitální verzi a 2.100 kusů dělaly takzvané ostatní prodeje.

Posledním číslem, na kterém Kučera jako šéfredaktor pracoval, je aktuální dubnové. „Máme za sebou nejsilnější začátek roku za několik let. V lednu jsme splnili plán prodejů na 110, v únoru na 146 %. Současně na nás ale doléhají neustále rostoucí náklady, zejména cena papíru, a potenciál inzertních příjmů zůstává stejný. Proto vedení CNC rozhodlo, že dubnová Fashion Bible je posledním číslem ForMen, které vychází jako měsíčník,“ sdělil končící šéfredaktor.

Michal Kučera dělal šéfredaktora časopisu dva roky, v dubnu 2020 střídal svého předchůdce Tomáše Ottu, který ForMen vedl čtyři roky. Předchozími šéfredaktory byli Jan MüllerRené Decastelo. Lifestylový časopis ForMen do Czech News Center přišel v půli roku 2016 s akvizicí části Mladé fronty. Zmíněné speciály pod názvem Fashion Bible uvádí ForMen od jara 2015.