V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Z Mladé fronty odchází šéf Hurta. A řada dalších

Generální ředitel David Hurta vydavatelství opouští po devíti letech. Střídá ho Jan Mašek.

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova zažívá znatelné personální změny. Ke konci září odchází po devíti letech ve funkci generální ředitel David Hurta. Od října Mladou frontu povede Jan Mašek, který nedávno nastoupil jako výkonný ředitel. Předtím působil jako ředitel společnosti Versa Puls Media v Rumunsku, která patřila Mladé frontě. V nové funkci se má zaměřit především na posílení ekonomických titulů, uvedení novinek divize Motor Media, další expanzi divize Knihy a divize Medical Services a projektů spojených s dětským titulem Puntík.

Jan Mašek

Jan Mašek

Hurtův odchod se podle vydavatelství plánoval. Vedle toho firma zeštíhluje, o práci v Mladé frontě tak přijdou další lidé, podle informací Médiáře jich budou řádově desítky. Má se to týkat firmy napříč, mimo jiné i několika lidí z redakce týdeníku Euro.

Mluvčí firmy Pavlína Míčová se přitom zpočátku zmiňovala jen o divizi Motor Media s motoristickými tituly, jejichž licence Mladá fronta letos v červnu převzala. „V současnosti integrujeme vydavatelství Motormedia Bohemia, respektive divizi Motor Media do portfolia vydavatelství Mladá fronta a s tím souvisí i některé personální změny,“ uvedla.

„Zaměstnanci Motormedia Bohemia (nyní divize Motor Media) jsou postupně integrováni do personální struktury vydavatelství, čímž dochází k synergiím v rámci jednotlivých provozů a v servisních odděleních. K drobným personálním úpravám bude docházet zejména v servisních odděleních vydavatelství Mladá fronta,“ doplnila po opakovaných dotazech. Ovšem jak řečeno, personální škrty zasahují nejen servisní sekce, nýbrž i redakční.