Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Z Novy odchází šéf Nova Sport Marek Kindernay, po 12 letech

  • ČTK
  • 01. 04. 2014 17:45
Marek Kindernay šéfoval také kanálu Fanda, na snímku v červenci 2012 při představení stanice v Praze. Foto: Profimedia.cz

Marek Kindernay šéfoval i kanálu Fanda, na snímku v červenci 2012 při představení stanice v Praze. Foto: Profimedia.cz

Z televize Nova odchází další osoba širšího vedení společnosti. Po marketingovém řediteli Ondřeji Křivkovi a řediteli PR a komunikace Josefu Koukolíčkovi, kteří skončili v březnu, televizi ke konci dubna opustí ředitel kanálu Nova Sport Marek Kindernay. Za jeho agendu bude stejně jako dosud zodpovídat programová ředitelka Novy Alexandra Ruzek.

ČTK to dnes potvrdila mluvčí Novy Anna Suchá. „Skupina Nova se dohodla s Markem Kindernayem na odchodu ze společnosti a zároveň mu děkuje za vysoké nasazení, entusiasmus a skvělou práci, kterou odváděl 12 let,“ sdělila.

Zásadní reorganizace se nyní týká i oddělení komunikace, pro které televize hledá nového ředitele. Jeho jméno by mělo být oznámeno v příštích týdnech. Na začátku letošního roku Novu již opustil ředitel sekce internetu Pavel Krbec, který začal pracovat pro spolumajitele konkurenční televize Prima, společnost MTG.

Nova tak dál pokračuje ve změnách zahájených loňskou obměnou ve vedení mateřské společnosti Central European Media Enterprises (CME) a tuzemské CET21, která Novu a další stanice provozuje. V jejím čele od loňského podzimu stojí jednatel a generální ředitel Christoph Mainusch, který již dříve oznámil, že se chce zaměřit na hlavní televizní aktivity.