Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Z Óčka odchází technický ředitel Hnilička

Dlouholetý manažer hudební televize Lukáš Hnilička se chce dál věnovat HbbTV.

Lukáš Hnilička při nedávné debatě Médiáře o HbbTV. Foto: Vojta Herout

Lukáš Hnilička při nedávné debatě Médiáře o HbbTV. Foto: Vojta Herout

Lukáš Hnilička odchází ke konci roku na vlastní žádost z pozice technického ředitele hudební stanice Óčko. „Ano, odcházím po vzájemné dohodě s vedením,“ potvrdil v oficiální zprávě. Věnovat se dál chce HbbTV, hybridní televizi kombinující klasické vysílání s internetem. Na Óčku dělal od roku 2005, od roku 2008 byl ředitelem zodpovědným za distribuci, televizní a vysílací technologie, nová média a rozvoj nového byznysu.

Novým technickým ředitelem Óčka bude od 1. ledna Alexander Brož, který předtím dělal ve stanici Top TV a společnosti ACE.

Tématu HbbTV se bude Médiář věnovat v nejbližších dnech. Přineseme průzkum znalosti technologie a také přepis debaty u našeho oválného stolu