Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Z Óčka odchází technický ředitel Hnilička

Dlouholetý manažer hudební televize Lukáš Hnilička se chce dál věnovat HbbTV.

Lukáš Hnilička při nedávné debatě Médiáře o HbbTV. Foto: Vojta Herout

Lukáš Hnilička při nedávné debatě Médiáře o HbbTV. Foto: Vojta Herout

Lukáš Hnilička odchází ke konci roku na vlastní žádost z pozice technického ředitele hudební stanice Óčko. „Ano, odcházím po vzájemné dohodě s vedením,“ potvrdil v oficiální zprávě. Věnovat se dál chce HbbTV, hybridní televizi kombinující klasické vysílání s internetem. Na Óčku dělal od roku 2005, od roku 2008 byl ředitelem zodpovědným za distribuci, televizní a vysílací technologie, nová média a rozvoj nového byznysu.

Novým technickým ředitelem Óčka bude od 1. ledna Alexander Brož, který předtím dělal ve stanici Top TV a společnosti ACE.

Tématu HbbTV se bude Médiář věnovat v nejbližších dnech. Přineseme průzkum znalosti technologie a také přepis debaty u našeho oválného stolu