Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Z videoreklamy mají nejvíc Seznam, Prima a Nova

Příjmy z videoreklamy narostly v červnu oproti loňsku o 62 %, táhne je Seznam.cz a dvě největší komerční televize Prima a Nova. Oproti letošnímu květnu činí pokles 18 %.

Inzertní výkon videoreklamy v červnu 2015

Příchod inzertně slabšího léta je znát. Po rekordním květnu, kdy se objem videoreklamy na českém internetu – aspoň podle ceníkové hodnoty reklamního prostoru, jak jej měří Nielsen Admosphere – dotkl stamilionové hranice, přišel v červnu zhruba pětinový pokles na 81 milionů Kč. Ve srovnání s týmž obdobím loňska přitom celková suma narostla skoro o dvě třetiny.

Růst táhl především Seznam.cz, o poznání méně pak dvě komerční televize Prima a Nova (v tomto pořadí). To jsou největší příjemci videoreklamy na českém webu (nejnavštěvovanější český web Seznam si přitom prvenství vydobyl teprve na přelomu loňského a letošního roku, do té doby hrály prim komerční televize). Propadá se naopak Mafra (ta ještě za červen nevyužívala reklamní prostor svého videowebu Playtvák) a Impression Media. Nastupuje společnost Finance Media jako provozovatel portálu Finance.cz a podobných, v červnu předčila Economii i s její DV TV.

Inzertní výkon videoreklamy v červnu 2015 Inzertní výkon videoreklamy v červnu 2015