Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Z videoreklamy mají nejvíc Seznam, Prima a Nova

Příjmy z videoreklamy narostly v červnu oproti loňsku o 62 %, táhne je Seznam.cz a dvě největší komerční televize Prima a Nova. Oproti letošnímu květnu činí pokles 18 %.

Inzertní výkon videoreklamy v červnu 2015

Příchod inzertně slabšího léta je znát. Po rekordním květnu, kdy se objem videoreklamy na českém internetu - aspoň podle ceníkové hodnoty reklamního prostoru, jak jej měří Nielsen Admosphere - dotkl stamilionové hranice, přišel v červnu zhruba pětinový pokles na 81 milionů Kč. Ve srovnání s týmž obdobím loňska přitom celková suma narostla skoro o dvě třetiny.

Růst táhl především Seznam.cz, o poznání méně pak dvě komerční televize Prima a Nova (v tomto pořadí). To jsou největší příjemci videoreklamy na českém webu (nejnavštěvovanější český web Seznam si přitom prvenství vydobyl teprve na přelomu loňského a letošního roku, do té doby hrály prim komerční televize). Propadá se naopak Mafra (ta ještě za červen nevyužívala reklamní prostor svého videowebu Playtvák) a Impression Media. Nastupuje společnost Finance Media jako provozovatel portálu Finance.cz a podobných, v červnu předčila Economii i s její DV TV.

Inzertní výkon videoreklamy v červnu 2015 Inzertní výkon videoreklamy v červnu 2015