Z videowebu TelevizeSeznam.cz bude zase Stream

Videportál Seznamu se vrací k původnímu názvu, odliší se od terestrické Televize Seznam.

Stream na desktopu

Stream na desktopu. Foto: Seznam.cz

Videoportál nejnavštěvovanějšího českého webu Seznam.cz mění svůj dosavadní název TelevizeSeznam.cz na původní Stream. Z adresy www.televizeseznam.cz se tak veškerý obsah, který čítá přes 600 pořadů a stovky tisíc videí, přesune na doménu www.stream.cz. Terestrická Televize Seznam si ponechá svou aktuální doménu, kterou na podzim vymění za www.televizeseznam.cz. Na té pak diváci najdou živé vysílání TV Seznam i program televize a články k pořadům či zajímavosti z natáčení. Název videowebu se pletl s názvem televize, která startovala v lednu 2018.

Před dvěma lety vznikl videoportál TelevizeSeznam.cz, který na jednom místě nabízí jak náš vlastní, tak i partnerský obsah. Během krátké doby se nám podařilo vytvořit silnou platformu pro distribuci a monetizaci videí českých tvůrců,“ uvedl ředitel rozvoje podnikání Seznamu Igor Kalaš. „Počet přehrání videí dosáhl loni 300 milionů a meziročně se zvýšil o 100 %. Rychlé tempo držíme i v tomto roce, kdy jsme za první čtyři měsíce už na 129 milionech.“ Vlastní obsah Streamu v dubnu vygeneroval 14,6 milionů zhlédnutí, což znamenalo 47 % z celkových views videoportálu.

Vedle pořadů určených pro terestrické vysílání chce Televize Seznam divákům do budoucna nabízet i další, primárně online obsah, například bonusová videa či články týkající se samotných pořadů. Součástí programového schématu je navíc velké množství akvizičního obsahu, který není vzhledem k licenčním podmínkám dostupný pro online vysílání. I proto se Seznam rozhodl obě platformy znovu odlišit.

Sdílejte