Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Z24 s Železným odstartuje tištěným týdeníkem

Do června chce ve všech sítích začít zpravodajská televize Z24, v květnu přijde s časopisem.

Vladimír Železný a Pál Milkovics

Vladimír Železný a Pál Milkovics na dnešní tiskové konferenci

Do konce června by měla v Česku odstartovat nová televize Z24, která chce přímočarostí obsahu a vtažením diváků do vysílání odlákat „významnou část“ publika zpravodajské ČT24 veřejnoprávní České televize. Na tiskové konferenci v Galerii Zlatá husa v Praze to řekl Vladimír Železný, někdejší dlouholetý šéf Novy a později televize Barrandov, který má v chystané stanici minoritní 15% podíl. „Budeme razantní, nelítostní, rychlí, nebudeme diváka zahlcovat příliš širokými souvislostmi,“ popsal. V určitém směru mluvil o inspiraci americkou televizí Fox, jednoduchostí vysílání pak o sesterském kanálu Mňau, kam lidi posílají záběry svých domácích zvířat.

Logo a motto televize Z24

Logo a motto televize Z24

Novou stanici chystá právě provozovatel stanic Mňam a Mňau, společnost S&P Broadcasting řízená Pálem Milkovicsem, s fondem soukromého kapitálu v zády. Ta drží v nově založené společnosti s ručením omezeným Z24 majoritu 85 % (zbylých 15 % patří Železnému). Investice podle Milkovicse bude činit 100 milionů Kč, do provozního zisku plánuje podnik dostat do tří let. Vysílání bude přístupné zdarma, vydělávat se má na reklamě. Stanice Z24 má podle svých tvůrců určitě vysílat v terestrických sítích, zatím ale není hotova žádná konkrétní dohoda s operátorem. Objevit by se měla také na satelitním Skylinku, v kabelových sítích a v IPTV. Samozřejmostí by mělo být vysílání přes internet.

„Oproti ČT24 budou naše zprávy odvážnější a troufalejší. Navíc nás bude velmi zajímat okamžitá reakce na naše zprávy ze strany diváků a nebudeme se rozpakovat ji zveřejnit,“ podotkl Milkovics. Železný nevyloučil, že se postupně na obrazovce sám také objeví. V programu by se kromě příspěvků od diváků měli objevovat i politici.

Grafika televize Z24 vznikla inhouse

Grafika televize Z24 vznikla inhouse

Televize Z24 bude stát na živém vysílání, a to v čase od 6 hodin ráno do půlnoci, prvních šest hodin každého dne budou tvořit reprízy. Denní program bude členěn do pěti bloků.

Program Z24

  • 6.00-10.00 Ranní show (zrekapituluje zprávy z předchozího dne a nastartuje nová témata, rozhovory s hosty a reportáže z terénu)
  • 10.00-14.00 Denní show (každá hodina bude věnována jednomu tématu)
  • 14.00-18.00 Odpolední show (diskusní prostor, kde budou diváci konfrontovat politiky)
  • 18.00-23.00 hlavní vysílací čas
  • 23.00 hodinový pořad Zavolej svému politikovi (politik sám má čelit názorům diváků, bez pomoci moderátora)

Tým má postupně čítat až 50 lidí, z toho až 20 žurnalistů. Zatím ho skládají Železný s Milkovicsem sami, konkrétní manažerská ani moderátorská jména nezveřejnili. Už v květnu přitom chtějí přijít s papírovým předvojem nové mediální značky, a sice tištěným týdeníkem Z24. Bude k dispozici zdarma, a to těm, kteří se předem zaregistrují přes web. Počáteční náklad bude činit 15.000 výtisků, do září se má dostat na 50.000.

Ukázka titulní strany chystaného týdeníku Z24

Ukázka titulní strany chystaného týdeníku Z24

Jak Železný a Milkovics plánují Z24

Podívejte se na záznam tiskové konference, přenášeli jsme ji přes Instagram.

Médiář přenášel tiskovku přes Instagram

Médiář přenášel tiskovku přes Instagram