Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Za Babišův Agrofert bude mluvit Karel Hanzelka, bývalý mluvčí ministerstva dopravy

V letech 2004 až 2011 Hanzelka dělal mluvčího ministrům Řebíčkovi, Bendlovi či Bártovi.

Karel Hanzelka

Karel Hanzelka

O vztahy s médii a veřejností se bude ve skupině Agrofert Holding Andreje Babiše od února starat Karel Hanzelka. Přichází do nově vytvořené pracovní pozice PR manažera v divizi strategické komunikace. Agrofert bude mediálně zastupovat a odpovídat za koordinaci komunikačních aktivit celé skupiny i jednotlivých dceřiných společností.

V posledních dvou letech byl Hanzelka ředitelem PR divize v komunikační agentuře McCann-Erickson. Studoval na Fakultě humanitních studií UK. Jako rozhlasový novinář prošel Českým rozhlasem a rádiem Impuls. V letech 2004 až 2011 působil jako mluvčí ministerstva dopravy – za Milana Šimonovského, Aleše Řebíčka, Petra Bendla, Gustáva Slamečky či Víta Bárty.

V roce 2008 obdržel výroční profesní ocenění Mluvčí roku v České republice.