Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Za Centropol nově komunikuje Margetroid

Kompletní komunikační strategii pro dodavatele energií Centropol navrhne a realizuje PR agentura Margetroid. Cílem spolupráce je prosadit témata jako zvyšování energetické účinnosti, boj proti energetické negramotnosti, férový přístup k zákazníkovi a obecně kultivace trhu s energiemi. Agentura chce pracovat s mainstreamovými kanály, jako jsou zpravodajská a ekonomická média, i proniknout do lifestylu a na digitální kanály.

“Pro Centropol připravujeme korporátní i produktovou komunikaci. Pomoci chceme i s dalším rozvojem veřejně prospěšných aktivit společnosti. Ty jsou spojeny především s Nadačním fondem Energie pomáhá, který založila Lenka Graf, manželka majitele Centropolu Aleše Grafa,” říká Ivana Karhanová, majitelka Margetroidu. Agentura dělá i pro banku Saxo, Generali Investments, Broker Consulting, FG Forest, Adastra, ECDL, Asociace Segway či Diamond International Corporation.