Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Za ČT mluví Blinková, Plívová jde na mateřskou

Michal Prokeš. Foto: ČT

Michal Prokeš. Foto: ČT

Novým vedoucím komunikace a PR České televize se od 1. srpna stává Michal Prokeš, funkci tiskové mluvčí ČT rovněž k dnešnímu datu převzala Karolína Blinková. Oba působili v týmu dosavadní vedoucí komunikace a tiskové mluvčí Alžběty Plívové, která ze své pozice odchází na mateřskou dovolenou. Útvar komunikace a PR nadále spadá pod výkonného ředitele komunikace a vnějších vztahů ČT Víta Koláře.

Karolína Blinková. Foto: ČT

Karolína Blinková. Foto: ČT

Plívová nastoupila do ČT na funkci tiskové mluvčí v roce 2013, od roku 2014 pak zároveň působila jako vedoucí týmu Komunikace a PR, do jehož agendy spadá korporátní, produktová a interní komunikace, mediální partnerství a CSR. Prokeš řídil posledních pět let produktovou komunikaci ČT. Blinková přišla do ČT v roce 2013 jako specialistka tiskového oddělení, později působila jako zástupkyně mluvčí Plívové.