V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Za Drtinovou se postavili moderátor Veselovský a editoři. Chtějí vědět, proč ji přeložili

Martin Veselovský. Foto: Profimedia.cz / MF Dnes / Adolf Horsinka

Martin Veselovský. Foto: Profimedia.cz / MF Dnes / Adolf Horsinka

Tým Událostí, komentářů chce od vedení České televize slyšet, proč už pozdně večerní relaci nemá uvádět Daniela Drtinová. Ta se to podle svých slov nedozvěděla, když jí v úterý ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal oznámil, že ji přeloží do podvečerního Interview ČT24.

Moderátor Martin Veselovský a editoři Jan Ouředník a Jan Rozkošný dnes prostřednictvím Twitteru upozornili, že nejasné okolnosti zmíněné personální změny nedlouho před předčasnými volbami mohou „fatálně oslabit důvěryhodnost“ pořadu i celé České televize.

Televizní odbory tvrdí, že Drtinová má z Událostí, komentářů odejít na politickou objednávku. S Drtinovou v relaci skončí také Bohumil Klepetko, Veselovský má pořad uvádět dál, střídavě s Lukášem Dolanským.

PROHLÁŠENÍ REDAKTORŮ ČT

Vážený pane řediteli,

vzhledem ke zprávám v médiích, které zásadním způsobem zpochybňují budoucí nezávislost a objektivitu pořadu Události, komentáře, Vás musíme požádat o vysvětlení důvodů odvolání Daniely Drtinové z moderování pořadu.

Na řadě schůzek vedení Zpravodajství a redakce Událostí, komentářů k pořadu a jeho směřování, které se za poslední téměř dva roky uskutečnily, nebyla nikdy zpochybněna profesionalita či objektivita Daniely Drtinové při vedení rozhovorů a diskuzí. Naopak byl její výkon hodnocen kladně, a to nejen vedením ČT24, ale i diváky: i kvůli jejím výkonům roste sledovanost pořadu, která dosahuje v tomto roce rekordních hodnot po přesunu na digitální kanál ČT24, i velmi vysoká divácká spokojenost s pořadem podle interního měření České televize.

Pokud byla Daniela Drtinová odvolána z moderace Událostí, komentářů bez uvedení konkrétních důvodů a navíc v době před pravděpodobnými mimořádnými volbami do Poslanecké sněmovny, vyvolává to vážné obavy ze snahy otupit hlavní večerní zpravodajskou relaci ČT24 během předvolební kampaně. V takovém případě by byla fatálně oslabena důvěryhodnost nejen Událostí, komentářů, ale i celého zpravodajství České televize.

S pozdravem,

Martin Veselovský, moderátor UK
Jan Ouředník, editor UK
Jan Rozkošný, editor UK