Za firmou Metropol TV zůstává dluh 235 milionů Kč, loni měla ztrátu 131 milionů

Firma se přihlásila k insolvenčnímu řízení, které iniciovali její věřitelé, a chce vyhlásit úpadek.

Pražské studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Pražské studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Společnost Metropol TV, která provozovala televizi Metropol a Pětka, má závazky po splatnosti 85 milionů Kč. Insolvenční soud proto požádala o možnost připojit se k již zahájenému insolvenčnímu řízení a navrhuje vyhlásit úpadek. ČTK to zjistila v insolvenčním rejstříku. Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů Kč.

Insolvenční řízení s firmou odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televizí údajně dluží 176 tisíc Kč za služby a dalších 307 tisíc Kč na nájemném ve Francouzské ulici. Dalším věřitelem je například společnost Era Star, jež za úklidové služby požaduje 103 tisíc Kč.

Ze zveřejněného přehledu vyplývá, že celková dlužná suma, včetně závazků z obchodních vztahů a nesplacených úvěrů, představuje zhruba 235 milionů Kč. Výrazně tak převyšuje majetek společnosti a její pohledávky.

Firma, která sídlí v Českých Budějovicích, podle posledního prohlášení nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví ale dále vede ochranné známky a internetové domény. Pohledávky z obchodního styku činí asi 13 milionů Kč. Společnost také eviduje 3 zaměstnance na hlavní pracovní poměr.

Metropol TV se dostala do problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecké uhelné. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel.

Komu nyní firma Metropol TV patří, není jasné. Obchodní a produkční aktivity TV Metropol převzalo zhruba před měsícem vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, přitom prohlásilo, že s podnikem Metropol TV nemá žádný právní vztah.