Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Za LN a MF Dnes jde platit elektronickou fakturou, stejně jako za pojištění či elektřinu

Služba je omezena jen na klientelu České spořitelny.

Mediální skupina Mafra zavádí ve spolupráci s Českou spořitelnou možnost hradit předplatné deníků MF Dnes a Lidové noviny prostřednictvím služby e-faktura. Online platbu ale mohou využít jen ti, kteří mají u České spořitelny účet.

„Díky službě e-faktura má předplatitel přímo ve svém internetovém bankovnictví připravené elektronické vyúčtování, které pouze zkontroluje a kliknutím na tlačítko Zaplatit vytvoří platbu, kterou následně autorizuje. Jednoduchý způsob bez vypisování čísel, poznámek a možných chyb,“ uvedl ředitel distribuce Mafry Josef Moravec.

Služba je zdarma. Veškerá vyúčtování má zákazník na jednom místě a jsou 18 měsíců archivována v internetovém bankovnictví. Doručená elektronická vyúčtování jsou daňově uznatelná.

Kromě možnosti úhrady předplatného novin lze e-fakturou platit třeba energetickým společnostem ČEZ, E.ON a RWE či pojišťovně Kooperativa a Pojišťovně České spořitelny.