Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Za ministerstvo školství mluví Lednová z ČT

  • ČTK
  • 15. 10. 2018 19:30
Aneta Lednová. Repro: ČT24

Aneta Lednová. Repro: ČT24

Novou mluvčí ministerstva školství se od dnešního dne stala Aneta Lednová. Dosud působila jako redaktorka České televize. Ve funkci vystřídala Jarmilu Balážovou. ČTK o tom informovalo tiskové oddělení resortu, v jehož čele od loňského prosince stojí Robert Plaga (ANO). Bývalá novinářka Lednová nahradila Balážovou, která na ministerstvu začala působit v roce 2015, když se ministryní stala Kateřina Valachová (ČSSD). Předtím byla mluvčí bývalého ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Pracovala také pro Český rozhlas a věnovala se romské problematice. Dvanáct let vedla organizaci Romea a řídila měsíčník Romano voďi.

Resort školství má i nového vedoucího oddělení vnějších vztahů. Od dneška ho vede Ondřej Macura. Ten v minulosti ve vedení tohoto oddělení působil. Místo zastávala do loňského roku Klára Bílá, která pracovala dříve jako mluvčí bývalého ministra Marcela Chládka (ČSSD). Loni nastoupila na mateřskou a v čele oddělení ji pak zastupovala Adéla Klimešová.