Za rekonstrukci teplické Olympie dá CPI půl miliardy, vybuduje tam i dětský svět

Takto bude vypadat modernizované OC Olympia v Teplicích

Takto bude vypadat modernizované OC Olympia v Teplicích

Vizualizace nového obchodního domu Asko Nábytek v Teplicích

Vizualizace nového obchodního domu Asko Nábytek v Teplicích

Realitní skupina miliardáře Radovana Vítka, CPI Property Group, se pustila do modernizace jednoho ze svých 15 obchodních center v Česku. Jedná se o půlmiliardovou investici do centra Olympia v Teplicích. Ústecký kraj ale není jediný, který se dočká výrazných investic ze strany společnosti. Podle informace iHNed jsou další v pořadí loni akvírovaná OC Olympia Plzeň a OC Nisa Liberec. Modernizace proběhne v řádu tří let a bude stát zhruba 4 miliardy Kč.

V první fázi rekonstrukce, která odstartovala v Teplicích letos v březnu, bude modernizován hypermarket Albert, který zákazníkům přinese svůj nejnovější koncept prodejny. Dále je v plánu výstavba zcela nového food courtu, revitalizace pasáže, toalet, relaxačních zón i venkovních fasád. Hotovo chce mít CPI během druhé poloviny roku 2019. Práce budou probíhat v nočních hodinách, mimo otevírací dobu obchodů. V roce 2018 plánuje CPI investovat do svého portfolia obchodních center více než miliardu Kč, stejně jako v loňském roce. Hlavní vlna modernizací by měla proběhnout v následujících dvou letech.

Nejvýraznější změnou, k níž dojde, bude v teplické Olympii zmenšení prodejní plochy hypermarketu Albert a přestěhování obchodu s bytovým zařízením Asko na pozemek sousedící s centrem. Díky tomu dojde k výraznému zvětšení prostoru v rámci centra, s nímž může CPI dále pracovat. „Díky rekonstrukci dojde v teplické Olympii nejenom k rozšíření počtu prodejních jednotek, ale také současní nájemci představí nejnovější koncepty svých prodejen. Již dnes je velmi pravděpodobné, že do Teplic přivedeme pobočku významného obchodního řetězce, jehož prodejna bude vůbec první v Ústeckém kraji. Výsledkem celé modernizace bude upevnění pozice předního obchodního centra v regionu,“ komentuje rekonstrukci Tomáš Svoboda, asset manažer CPI.

V interiéru centra vznikne nový, velký zábavní park určený dětem. Prostřednictvím dětského světa chce CPI nabídnout svým zákazníkům možnost zabavení jejich ratolestí, ale také vhodný prostor k uspořádání oslav nebo aktivně stráveného času s rodinou. Součástí zábavního parku bude také restaurace propojená s novým food courtem. „Obchodní centra dnes již nemohou stát pouze na obchodech. Zákazníci v nich hledají vyžití pro celou rodinu. V CPI chceme být lídrem v zavádění nových trendů do svých center. Reagujeme na potřeby a očekávání našich návštěvníků, na světové trendy v gastronomii i provozu obchodních center, která jednoznačně směřují k rozšiřování nabídky jedinečných druhů značek i stylů stravování a posilování segmentu zábavy,“ doplňuje Petr Brabec, ředitel asset managementu obchodních center CPI.

V bezprostřední blízkosti nákupního centra Olympie v Teplicích vyroste velký obchodní dům s nábytkem Asko. Na ploše 5.400 metrů čtverečních nabídne celkem dvě patra nábytku, sedacích souprav, nové kuchyňské studio s širokou nabídkou kuchyní všech kategorií, včetně plánování, dovozu a montáže u zákazníka. Bohatší bude také nabídka bytových doplňků, koberců a osvětlení. Součástí nové prodejny bude rovněž sklad a rozšířená nabídka služeb. Celková investice včetně nákupu pozemku se pohybuje okolo 100 milionů Kč. „Nové Asko by mělo být v Teplicích otevřeno v druhé polovině června letošního roku,“ předpokládá jeho ředitel Michal Moureček.