Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Za Rusňákovu DRFG mluví Heřmanská z Novy

Lucie Heřmanská

Lucie Heřmanská

Brněnská investiční skupina DRFG Davida Rusňáka má od ledna jako tiskovou mluvčí Lucii Heřmanskou, přichází z místa reportérky zpravodajství televize Nova, kde se specializovala na politickou a ekonomickou agendu, moderovala také ve Snídani s Novou. V minulosti pracovala i v Economii. Vystudovala Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově, bakalářský obor Žurnalistika a magisterský obor Mediální studia. Ustavení pozice tiskové mluvčí odráží aktuální rozvoj a růst DRFG a její potřebu dávat o svých aktivitách víc vědět.

Během několika měsíců jde o druhou posilu marketingového oddělení DRFG. Na podzim nastoupil Jan Pastor, který předtím působil v Českém rozhlase, aby se na pozici PR managera podílel na tvorbě mediálního obsahu souvisejícího s činností skupiny.