Za Šimůnkem do Forbesu odcházejí z HN vedoucí kultury Zemanová a šéfeditor Nádoba

Oba nastupují do Forbesu k 1. říjnu, česká verze amerického měsíčníku má poprvé vyjít v listopadu.

Bývalého šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šimůnka se do jeho nynějšího působiště rozhodlo následovat pár klíčových lidí z HN.

Šimůnek jako čerstvý šéf vznikající české mutace amerického měsíčníku Forbes přivítá ve svém novém týmu dosavadní vedoucí kulturní rubriky Hospodářských novin Irenu Zemanovou a šéfeditora listu Jiřího Nádobu. Oba by měli do Forbesu nastoupit k 1. říjnu, řekli Médiáři.

Šimůnek staví malou redakci, jen několik lidí.

Irena Zemanová pracuje v Hospodářských novinách od roku 2003, na pozici vedoucí kulturní rubriky ji na jaře 2009 uvedl právě Šimůnek. Ve Forbesu by se měla věnovat podobným tématům jako v HN, kde kromě zábavního průmyslu psala třeba o módním odvětví.

Jiří Nádoba přišel do vydavatelství Economia v roce 2007, z pozice šéfa ekonomické redakce v konkurenční MF Dnes. Mluvilo se o něm tehdy jako o možném novém šéfu Ekonomu, na tuto pozici ale nakonec nastoupila Eva Hanáková (teď končí).

Nádoba poslední čtyři roky působil v HN jako hlavní editor. Je rovněž podepsán pod obsahovými projekty jako Deset rad k nezaplacení či 25 žen českého byznysu.