Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Za spolek Prague Pride bude mluvit Štěrba

Novým mluvčím Prague Pride je bývalý šéf komunikace skautského festivalu Martin Štěrba.

Martin Štěrba

Martin Štěrba

Novým manažerem komunikace a PR spolku Prague Pride se na začátku ledna stal Martin Štěrba, který dosud dělal webeditora týdeníku Marketing & Media. „Práci pro neziskovou organizaci znám už ze svého působení u skautského festivalu Obrok, jedná se tedy o můj návrat k velkým eventům,“ podotkl. Pro Prague Pride bude koordinovat PR, sociální sítě a marketingové aktivity projektu Sbarvouven.cz, portálu pro lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby (LGBT) v krizi.

„Základním cílem Prague Pride je zvyšování povědomí veřejnosti o LGBT. Vzhledem k tomu, že se Prague Pride už před nějakou dobou posunul od letního festivalu k celoročním aktivitám přirozeně vznikla potřeba mít v týmu PR profesionála, který bude tento cíl naplňovat celoročně,“ vysvětluje předseda Prague Pride Czeslaw Walek. Spolek Prague Pride pořádá od roku 2010 každoroční festival Prague Pride, provozuje zmíněný portál a pořádá konferenci Pride Business Forum, zaměřené na prosazování rovnosti na pracovišti.

Štěrba dělá v médiích a s médii od roku 2008. Před nástupem do Economie (Marketing & Media) pracoval jako reportér ve zpravodajství televizí Barrandov a Nova, a také jako social media manažer v agentuře Médea. Kromě toho spolupracuje s pražským magistrátem na strategii komunikace na sociálních médiích. Do konce roku 2015 dělal pro skautský festival Obrok, kde přes šest let zastával pozici ředitele komunikace.