Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Za vnitro mluví sportovní komentátor Krátoška

Novým mluvčím ministerstva vnitra se stal místo Martiny Němcové Ondřej Krátoška.

Ondřej Krátoška

Ondřej Krátoška

Novým tiskovým mluvčím Ministerstva vnitra ČR se stal od 1. ledna 2017 Ondřej Krátoška, bývalý sportovní komentátor české verze televizní stanice Eurosport a moderátor sportovních akcí. V nové funkci nahrazuje Martinu Němcovou, která bude nadále působit v rámci ministerstva vnitra na pozici šéfredaktorky časopisu Veřejná správa. Oznámila to ředitelka odboru tisku a public relations tohoto ministerstva Lucie Nováková

Krátoška v české verzi Eurosportu působil od října 1998 do srpna 2016 a podle svých slov odkomentoval 4324 hodin čistého času přímých přenosů, záznamů a sestřihů. Jako redaktor a režisér vyráběl pořady pro sportovní televizní kanál Galaxie Sport (od roku 2008 přejmenovaný na Nova Sport), či DVD pro hokejový klub HC Slavia Praha. Moderoval mimo jiné mistrovství světa v hokeji 2004 a 2015, hokejový turnaj NHL Premiere Prague 2008 a 2010, Světový pohár v alpském lyžování 2005, 2008 a 2011, Světový pohár v akrobatickém lyžování, olympijské běhy, soutěž Nejúspěšnější sportovec roku, golfové turnaje, tiskové konference a další události.