V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Začala vysílat Active TV zaměřená na přímý prodej a zábavu

  • ČTK
  • 22. 04. 2013 00:00

V poledne začala v Česku vysílat nová celoplošná televize Active TV. Nová stanice chce být prvním interaktivním kanálem na tuzemském trhu se zaměřením na zábavu a přímý prodej. ČTK to dnes oznámila společnost Czech Digital Group, provozovatel třetího multiplexu, v němž bude nová stanice vysílat.

„Formáty Active TV jsou postaveny na třech základních pilířích - interaktivitě, možnostech výhodného nákupu a kombinaci zábavy s informacemi,“ uvedla výkonná ředitelka Active TV Renata Pešková. V programu by se podle ní měly objevovat například soutěže, ezoterické pořady, dokumentární cykly o přírodě, vědě a technice či pořady pro děti. „V nočních vysílacích časech si pak na své přijdou i milovníci lechtivějších filmů a pořadů,“ doplnila Pešková.

Televize svým pozemním signálem pokryje 93,5 % území. „Její program bude mít možnost sledovat 95,7 % obyvatel Česka, což představuje přibližně 9,765 milionu diváků,“ uvedla společnost Czech Digital Group. V jejím multiplexu už vysílají například Prima Zoom, Prima Love, Óčko, Šlágr TV a rozhlasová stanice Proglas.

Licenci k Active TV získala na začátku dubna od rady pro rozhlasové a televizní vysílání společnost TV CZ. V základní programové specifikaci rada uvedla, že půjde o teleshoppingovou a reklamní televizi. Jediným společníkem TV CZ je podle obchodního rejstříku maďarská firma EsoTV, která provozuje stanici zaměřenou na ezoterické pořady Ezo.TV. Pešková, která v minulosti stála například za televizní stanicí Public TV, je také jednou z jednatelek společnosti TV CZ.