V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Začala vysílat internetová TV Architect

Zleva Roman Drnovec, výkonný ředitel TV Architect, Patrik Legut, country manager RC Europe a Pavel Basl, jednatel TV Architect

Zleva Roman Drnovec, výkonný ředitel TV Architect, Patrik Legut, country manager RC Europe, a Pavel Basl, jednatel TV Architect

V úterý 7. listopadu přibyla k internetové TV Bydlení její sestra, nová stanice TV Architect. Jde o kombinaci zpravodajského webu a televizního kanálu, respektive videí šířených přes internet. Obsahem chce spojovat svět architektury, developmentu a stavebnictví s veřejností. Provozovatelem TV Architect je stejnojmenná plzeňská firma, kterou ze 70 % vlastní rovněž plzeňská akciová společnost New Living, ze 30 % Roman Drnovec, výkonný ředitel TV Architect. Šéfredaktorkou televize je Nina Fibigerová.

Majiteli New Living jsou Michal Kuba, vlastník českobudějovické pobočky prodejce koupelen Siko, a Pavel Basl, vlastní společnosti ProCeram a zároveň jediný jednatel TV Architect. Kubova a Baslova společnost New Living, která na pražských Stodůlkách provozuje centrum bydlení a designu New Living Centre, tak podruhé uplatnila model, že stanici většinově vlastní a menšinu přenechává jeho šéfovi. V případě TV Bydlení je menšinovým majitelem Míra Hejda, známý i jako moderátor.

Logo TV Architect

Logo TV Architect

Na návštěvníky webu čekají dokumenty, reportáže i rozhovory ve formě videa, fotografie a články roztříděné do devíti základních informačních okruhů, jimiž jsou Architektura a urbanismus, Inovace a technologie, Veřejný sektor, Development a stavby, Revitalizace a rekonstrukce, Zelená architektura, Historie a osobnosti, Profily partnerů a Zprávy a aktuality.

Příspěvky jsou kvůli spolupráci se zahraničními odborníky a zpřístupnění informací z českého prostředí publikovány v češtině a angličtině s možností strojového překladu do více než 100 dalších jazyků. Obsah webu má být aktualizován denně. Mezi odbornými spolupracovníky jsou třeba historik architektury Zdeněk Lukeš či ředitelka Vily Tugendhat Iveta Černá.

„Nápad předávat komplexní informace ze světa architektury na jednom místě vznikl vlastně z nedostatku času. Připravoval jsem si podklady a všechny informace jsem nacházel velmi roztroušené. Byla to mravenčí práce a trvala dost dlouho, a tak mě napadlo, že by bylo skvělé, kdyby mi ji urychlilo něco, kde budu mít všechno potřebné pěkně pohromadě. Něco, kam zajdu pro profesní věci stejně jako pro zajímavosti,“ shrnuje jednatel TV Architect Pavel Basl.