Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Začala vysílat nová stanice Český rozhlas Zlín

Zahájení vysílání Českého rozhlasu Zlín. Foto: Khalil Baalbaki

Zahájení vysílání Českého rozhlasu Zlín, stojící vpravo vedle generálního ředitele rozhlasu René Zavorala je hejtman Jiří Čunek. Foto: Khalil Baalbaki

Veřejnoprávní Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání ve Zlínském kraji, odstartovalo dnes v 11 hodin. Nová stanice Český rozhlas Zlín, čtrnáctá z regionálních programů veřejnoprávního rádia, vysílá ve Zlíně na frekvenci 97.5 FM, v Uherském Hradišti na 99.1 FM, v Uherském Brodě na 107.3 FM a ve Vsetíně na 89.5 FM. Posluchačům nabídne každodenní zpravodajství a publicistiku z kraje i pořady vlastní tvorby.

„Důraz na aktuální dění, kvalitu a především dostupnost regionálního vysílání pro posluchače konkrétního kraje patří dlouhodobě k prioritám Českého rozhlasu,“ připomněl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Zlínskou stanici řídí Jaromír Ostrý, též ředitel Českého rozhlasu Brno; brněnské studio dosud vysílalo právě pro Zlínský kraj. Regionální vysílání Českého rozhlasu šéfuje Jan Menger.

Program Českého rozhlasu Zlín každé všední ráno odstartuje pořad Dobré ráno, MoravoPetrem Uhříkem. Odpolední blok bude patřit Rendez-vous, jímž provede moderátor a herec Pavel Vacek. Pátá hodina odpolední nabídne zpravodajsko-publicistický souhrn Den ve Zlínském kraji. Repertoár nové stanice zahrne i oblíbené pořady a magazíny, známé z brněnského programu, jako Apetýt, Srdcovky Zdeňka Junáka, Morava krásná zem, Na moravskou notu nebo Blahopřání s písničkou.