Začíná vysílat Český rozhlas Karlovy Vary

Nová stanice zkompletuje krajskou síť regionálních studií veřejnoprávního rádia.

Start vysílání Českého rozhlasu v Karlovýcb Varech

Start vysílání Českého rozhlasu v Karlovýcb Varech

Nová stanice Český rozhlas Karlovy Vary, která začíná vysílat ve čtvrtek 1. listopadu v 11.00, bude mít 13 zaměstnanců a roční rozpočet studia kolem osmi milionů korun. Koncepce stanice byla představena na středeční veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu v Plzni. Veřejnoprávní rádio tak bude mít regionální studio v každém kraji. Karlovarské studio má podporovat silnější plzeňské, které v tamějším kraji dosud vysílalo.

Sídlo Českého rozhlasu v Karlovýcb Varech

Sídlo Českého rozhlasu v Karlovýcb Varech

Podle ředitele regionálního vysílání Českého rozhlasu Jana Mengera je 13 zaměstnanců minimum, se kterým může stanice fungovat, stejně jako studia v Liberci a Zlíně. Dalších pět karlovarských redaktorů bude součástí pražské redakce zpravodajství a pomáhat budou externisté. Ředitel Českého rozhlasu Plzeň a Karlovy Vary Zdeněk Levý řekl, že vedoucím programu nové stanice bude Radim Jehlík, který pro rozhlas pracuje v Karlových Varech sedm let a začínal jako moderátor.

V osmimilionovém ročním rozpočtu nejsou zahrnuty náklady na vysílače a na marketingovou kampaň nové stanice, na kterou rozhlas vydá v prvních třech měsících 1,5 milionu Kč. Budova v karlovarské Zítkově ulici, v níž studio sídlí, je v majetku veřejnoprávního rádia.

Český rozhlas Karlovy Vary si mohou posluchači naladit na frekvencích 96,7 FM (Ašsko), 89 FM (Chebsko), 103,4 FM (Jáchymovsko), 91,0 FM (Karlovy Vary), 100,8 FM (Mariánskolázeňsko) a 98,2 FM (Sokolovsko). „Pokrytí Karlovarského kraje šesti vysílači je perfektní,“ prohlásil Menger.

Pokrytí mono signálem

Pokrytí mono signálem

Pokrytí stereo signálem

Pokrytí stereo signálem

Nová stanice bude po svém spuštění vysílat každý den od 5 do 9 hodin Dobré ráno z Karlových Varů a ve všední dny navíc od 14 do 16 hodin Dobré odpoledne. Samostatné budou také zprávy mezi 5. a 19. hodinou. „Ve vysílacím schématu zároveň zůstanou plně zachovány veškeré oblíbené pořady, jako je Humoriáda, Česko země neznámá, Písničky pro vás, odpolední dechovka, Hobby magazín či zábavní víkendové pořady,“ dodal ředitel Levý. „Od 1. dubna 2019 se osamostatní Český rozhlas Karlovy Vary i pokud jde o víkendové vysílání, a to ráno i odpoledne, a nejpozději od 1. září příštího roku osamostatníme i dopoledne,“ doplnil Menger.

Zhruba 11.000 posluchačů Českého rozhlasu denně v Karlovarském kraji se 300.000 obyvateli je dobré číslo, míní ředitel Levý. Podle Mengera bude číslo růst, cílem je 15.000 až 20.000 posluchačů denně. Český rozhlas Plzeň měl dosud v Karlovarském kraji sedmé místo v poslechovosti. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral uvedl, že za úspěch pro každé regionální studio v kraji považuje aspoň 6 % podílu na regionálním rozhlasovém trhu.