V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Začíná vysílat regionální Jihočeská televize, nahradí TV Gimi

Ve třetí digitální síti začíná dnes ze stanoviště Kleť vysílat regionální Jihočeská televize. Nahrazuje program TV Gimi, která vysílala v Českých Budějovicích a okolí, a rozšíří tak pokrytí na celý Jihočeský kraj - na 6,6 % obyvatel České republiky, což představuje 678 tisíc diváků.

Jihočeská televize bude vysílat ve smyčce - každý všední den v 17 hodin nasadí novou půlhodinovou relaci, která se bude opakovat následujících 24 hodin. Manažerkou stanice je Zuzana Pecková, za výrobu odpovídá Štěpán Kuděj. Televizi provozuje českobudějovická akciová společnost TV Gimi, jejímuž představenstvu předsedá Alois Valtr.

Jde o další regionální stanici v televizní síti 3 - v ní v jednotlivých regionech vysílají středočeská TV Metropol, západočeská TV ZAK, moravskoslezská TV Polar, liberecká a královéhradecká TV Genus, moravská TV Morava a na Vysočině TV Vysočina.

Kromě nich se v síti 3 šíří celoplošné vysílání televize pro ženy Prima Love a křesťanského rádia Proglas. Síť provozuje společnost Czech Digital Group, dceřiná firma Českých Radiokomunikací, operátora televizních sítí 1 a 2.