V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zahraniční vysílání Českého rozhlasu 7 na krátkých vlnách po 75 letech končí

Větší úbytek posluchačů Radio Praha nečeká, většina posluchačů dnes údajně konzumuje zpravodajství na internetu.

  • ČTK
  • 01. 02. 2011 08:31

Český rozhlas 7 - Radio Praha, jehož program je určen pro zahraničí, končí dnes po 75 letech vysílání na krátkých vlnách. Důvodem je redukce rozpočtu zahraničního vysílání ze strany ministerstva zahraničních věcí. Podle ředitele Českého rozhlasu 7 Miroslava Krupičky ale posluchačů významně neubude.

Hlavní platformou pro šíření vysílání bude internet. Na webových stránkách Radio.cz je možné poslouchat živé vysílání i záznam v různých formátech. Vysílání lze také stahovat nebo poslouchat v chytrých mobilech s operačním systémem.

Podle Krupičky po vypnutí krátkých vln zásadní úbytek posluchačů nenastane. „Většina posluchačů dnes konzumuje zpravodajství Radia Praha na internetu. Na Radio.cz registrujeme kolem milionu návštěv měsíčně. I když o nějaké posluchače přijdeme, nebude to dramatické,“ uvedl ředitel stanice.

Vedle internetu bude vysílání dostupné na satelitu Astra 3A v paketu CS Link a na některých zahraničních rozhlasových stanicích, které program Radia Praha přebírají.

Český rozhlas 7 vysílá zpravodajství z České republiky v šesti jazycích: anglicky, německy, francouzsky, španělsky, rusky a česky. Vedle toho provozuje webové stránky pro krajany krajane.net.