V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zájem o fotbal Čechů se zvýšil: výhru nad Řeky vidělo 907 tisíc diváků

  • ČTK
  • 13. 06. 2012 16:21

Přímý přenos druhého zápasu české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy, v němž porazila Řecko 2:1, v úterý večer sledovalo na sportovním kanále ČT4 v průměru 907 tisíc diváků starších patnáctilet, necelá třetina diváků u obrazovek. Sledovanost byla o více než 100 tisíc diváků vyšší než při pátečním zápasu proti Rusku (804 tisíc).

Druhý úterní zápas skupiny A mezi domácím Polskem a Ruskem sledovalo 572 tisíc diváků při podílu na publiku 15,7 %.

Zápas Čechů s Řeky negativně ovlivnil sledovanost večerních zpráv: relaci Primy (od 18.55) vidělo 665 tisíc lidí, Události na ČT1 (od 19.00) jen 357 tisíc lidí, Televizní noviny na Nově (od 19.30) 1,4 milionu lidí. Nejsledovanějším pořadem večera byla Ordinace v růžové zahradě, sledovaly ji bezmála 2 miliony diváků, při podílu na sledovanosti 47,2 %.

Fotbal opět pomohl webům, i mobilním

Na serveru Sport.cz, který patří pod Seznam.cz, byl zápas dosud nejsledovanějším online utkáním šampionátu. Následují přenosy zápasů Rusko-Česko a Polsko-Řecko. Stejné pořadí bylo i na mobilní aplikaci, kde zápas Česko-Řecko zaznamenal 106 tisíc zobrazení za hodinu. Obvyklý průměr během dne je 10 tisíc návštěv.

Zápas českého týmu zvýšil návštěvnost na fotbalových stránkách zpravodajského serveru iDnes.cz. Ta se v úterý mezi 17. a 20. hodinou ztrojnásobila a nadprůměrná čísla vydržela až do půlnoci, protože čtenáři sledovali ohlasy na utkání a zajímali se o postupové kalkulace po dohrání druhého zápasu skupiny A.

„Nejviditelnější změnu jsme však zaznamenali až ve středu dopoledne, kdy si čtenáři zobrazili čtyřikrát více stránek než ve stejnou dobu v úterý. Kromě hlavního zpravodajského článku se nejvíce četly zprávy o zdravotním stavu Tomáše Rosického a Petra Čecha a dále kalkulace, za jakých podmínek mohou čeští fotbalisté postoupit do čtvrtfinále,“ řekl ČTK zástupce šéfredaktora iDnes.cz Jaroslav Beránek.