Zájem o placenou O2 TV značně rostl díky sportu

Počet zákazníků služby placené televize O2 TV, která funguje na pevné lince od operátora O2 i na internetovém připojení od jakéhokoliv poskytovatele, dosáhl k 30. září celkem 308.000. Z toho 40.000 domácností využívá doplňkovou službu Multi, která umožňuje sledovat O2 TV na víc televizorech najednou. Ke každému tarifu mají zákazníci zdarma čtyři licence pro sledování O2 TV na počítači nebo v aplikaci v mobilu nebo tabletu. Tuto možnost pravidelně využívá 365.000 diváků, včetně zákazníků balíčku O2 TV Sport Pack. Na konci září tak O2 registrovalo 673.000 zařízení placené televize O2 TV. Meziročně jde o nárůst o 22 %. Společnost to oznámila v rámci svých provozních a finančních výsledků za třetí čtvrtletí 2018.

Zvýšený zájem operátor připisuje nabídce exkluzivních sportovních přenosů. Zájemcům o ně je od srpna k dispozici nový balíček sportovních programů O2 TV Sport Pack, který umožňuje sledovat exkluzivní stanice O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis po dobu 30 dní za poplatek 199 Kč. Ten lze zaplatit kartou. To funguje přes set-top box i na webu či mobilu.

“Naše rozhodnutí přinést zákazníkům nejatraktivnější sportovní obsah – první českou fotbalovou ligu, Ligu mistrů a domácí hokejovou extraligu – přineslo už v prvních měsících pozitivní výsledky. Počet zákazníků našich tradičních měsíčních tarifů O2 TV se v posledních třech měsících zvýšil o více než 20.000, což je stejně jako za předchozí tři čtvrtletí. Pro fanoušky, kteří chtějí sledovat výhradně náš exkluzivní sportovní obsah, jsme uvedli nový balíček sportovních programů O2 TV Sport Pack, který nabízí všechny výhody IP televize. Kromě sledování v televizi přes set top box využívají možnost pustit si kompletní program O2 TV na webu nebo v aplikaci pravidelně stovky tisíc diváků,” komentuje výsledky předseda představenstva a generální ředitel O2 Czech Republic Jindřich Fremuth.