V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Žák kandiduje do RRTV za Úsvit

Bývalý předseda regulačního orgánu se nechal nominovat politickým hnutím Tomia Okamury.

Václav Žák. Foto: Profimedia.cz

Václav Žák. Foto: Profimedia.cz

Sněmovna bude volit znovu nového člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na poslední uvolněné místo v regulačním orgánu, který má být ze zákona třináctičlenný.

O místo se budou opět ucházet nominanti za ANO Jana Kasalová a za ODS Václav Mencl, kteří neuspěli v předchozích dvou volbách v březnu a v květnu. Známé jméno pak postavil Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury - kandidátem této menší strany je Václav Žák, který v radě pro vysílání zasedal v letech 2003 až 2009 a v letech 2006 až 2009 jí předsedal.

Žák, signatář Charty 77, bývalý poslanec a místopředseda České národní rady za Občanské fórum, je znám také jako šéfredaktor časopisu Listy.

Poslanci se znovu pokusí doplnit také Radu České tiskové kanceláře.

Do volby půjdou opět externí spolupracovník sportovní redakce Českého rozhlasu Miroslav Augustin (navrhlo ho ANO), projektový manažer Jakub Heikenwälder (KDU-ČSL) a někdejší mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Kristián Chalupa (ODS).

Tito tři nominanti neuspěli v květnové volbě, v níž poslanci zvolili do Rady ČTK jen nominanta ČSSD, historika Vladimíra Cisára. Další dvě volná místa v sedmičlenné radě zůstala neobsazena. Novým kandidátem je Václav Legner, jehož navrhlo hnutí Úsvit.

Volba by se měla uskutečnit příští středu 18. června.