V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Zakladatel a šéf Amazonu Jeff Bezos kupuje za čtvrt miliardy dolarů The Washington Post

  • ČTK
  • 05. 08. 2013 23:14
Jeff Bezos. Foto: Profimedia.cz

Jeff Bezos. Foto: Profimedia.cz

Americký mediální dům The Washington Post Company prodal svůj vlajkový list The Washington Post a další mediální aktiva zakladateli internetového obchodu Amazon Jeffu Bezosovi. Dnes o tom informoval list The Washington Post s tím, že Bezos za deník a přidružené tiskoviny zaplatí 250 milionů dolarů (takřka 4,9 miliardy Kč) v hotovosti.

Bezos, který dosud stojí v čele Amazonu, řízení slavného média převezme od rodiny Grahamů. Ta jeden z předních amerických deníků vedla po čtyři generace. Bezos list zakoupil jako soukromá osoba a ne za Amazon.

Mezi nejznámější kauzy, za kterými deník stál, je aféra Watergate. Kvůli ní nakonec odstoupil americký prezident Richard Nixon.