Zakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek získal téměř čtvrtinu v Safetica Technologies

  • ČTK
  • 27. 03. 2012 10:35

Zakladatel portálu Centrum.cz Ondřej Tomek získal 23% podíl ve společnosti Safetica Technologies. Současná hodnota celé firmy je kolem 100 milionů Kč. Tomek to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Společnost se soustředí na vývoj bezpečnostního softwaru Safetica Endpoint Security, který chrání společnosti proti ztrátám způsobeným zaměstnanci. Produkt v současnosti distribuuje do více než 40 zemí,například do USA, Japonska nebo Brazílie.

„Společnost má velmi kvalitní produkt s jasnou globální ambicí, navíc v perspektivní a rozvíjející se oblasti vnitřní bezpečnosti. Stejně dobrý dojem na mě udělalo vedení společnosti. Z těchto důvodů jsem rád, že si z tak rozsáhlé řady potenciálních investorů Safetica vybrala právě mě. Tato investice jde přesně v souladu s mou strategií investovat do mladých, dravých a perspektivních firem s celosvětovými ambicemi. Ideálně, pochází-li z ČR,“ uvedl Tomek.

Tomek prodal svůj podíl v Centrum.cz v roce 2007 fondu Warburg Pincus. Získané prostředky investuje zejména do internetových firem, má podíl například v Netretail Holding, která provozuje internetový obchod Mall. Finančně podpořil také publicistický projekt Motejlek.com.

Doplněno 28. 3.:

Provozovatel a spolumajitel Motejlek.com Miroslav Motejlek napsal: „Ondřej Tomek nepodpořil motejlek.com ani jednou jedinou korunou. On si pouze ode mě koupil 34 procent ve firmě motejlek.com, s.r.o. Všechny peníze šly na mojí osobní spotřebu a příslušná část odešla na účty finančního úřadu.“

V květnu 2010 k témuž pro Médiář.cz uvedl: „Investice do mého webu nebude žádná, jde pouze o investici do mé osoby.“ Výši investice nepřiblížil. „Veškeré peníze půjdou na mou spotřebu a vytvoření mé nezávislosti,“ řekl jen. „Věci, které v současné době vydávám, by mi na velmi dobrý plat stačily, ale věřím, že s investorem jako je Ondřej Tomek, můžeme udělat díru do světa,“ dodal.

Se vstupem finančního investora mělo podle dva roky starých plánů přibýt zpráv v angličtině, má být uzpůsoben také pro čtení na mobilních telefonech a dalších přenosných přístrojích a má vzniknout nový platební systém, umožňující platit kartami.