Zamini chce logo od studentů, nabízí za něj 15.000

Ministerstvo zahraničí vyhlásilo soutěž na návrh loga českého předsednictví v Radě Evropy.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyhlásilo soutěž na návrh loga, které by Česko používalo po dobu svého předsednictví v Radě Evropy od května do listopadu 2017. Soutěž je určena studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol, uzávěrka pro přihlášky je 30. září 2016. Finanční odměnu by měli získat tvůrci tří nejlépe vyhodnocených návrhů, přičemž odměna za první místo dělá 15.000 Kč, za druhé 10.000 Kč, a za „bronz“ 5.000 Kč. 

Vybrané logo chce ministerstvo používat v barevné i černobílé podobě v propagačních materiálech a na reprezentačních předmětech, v masmédiích i v online prostředí. Vítězný návrh bude podle zástupců ministerstva digitalizovat profesionální studio.

Nový logotyp má odrážet „vizi pro české předsednictví“, v níž je podle ministerstva klíčová podpora kontrolního mechanismu Evropské úmluvy o lidských právech. „Česká republika se bude soustředit na pokračující reformu Evropského soudu pro lidská práva, jejímž cílem je umožnit rychlejší vyřízení jemu podaných stížností... Součástí předsednické agendy budou také aktivity zaměřené na podporu rovnosti, ať už mezi ženami a muži nebo mezi většinou a znevýhodněnými menšinami, jako jsou například děti se zdravotním handicapem,“ uvádí ministerstvo zahraničí.