Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Zástupci šéfa Deníku nově Šulc z E15 a Klička

Tomáš Skřivánek si do Vltava Labe Media přivedl tři lidi z deníku E15, který kdysi zakládal.

Stanislav Šulc

Stanislav Šulc

Vydavatelství Vltava Labe Media nově spojilo redakce tištěného a internetového vydání regionálních novin Deník s redakcí Dotyku, donedávna tabletového týdeníku, teď existujícího v úspornější podobě na webu. Dotyk se má v nové koncepci soustředit především na ekonomická témata, názory a náročnější publicistiku, Deník by pak letos měl „posílit celostátní profil“. Plánuje to Tomáš Skřivánek, který centrální redakci Deníku a Dotyku od listopadu vede jako šéfredaktor.

Svůj tým nyní rozšiřuje. Od února se zástupci šéfredaktora stanou Stanislav Šulc a Jan Klička, už od prosince je zástupcem také Martin Kratochvíl. Šulc přišel z bezplatného ekonomického deníku E15, kde dosud působil jako jeden ze tří zástupců šéfredaktorky. Klička v Deníku pracuje dlouho, jako ekonomický novinář. Kratochvíl v Deníku dělal vedoucího vydání.

Nová je také pozice vedoucího editora webů Deník.cz a Dotyk.cz. Tu zastává David Vagaday, jenž stejně jako Šulc přešel z E15. Tam Vagaday působil jako redaktor a editor webu E15.cz.

Do centrální redakce dál přišli Veronika Rodriguez (naposledy Týden a Aktuálně.cz), Jiří Janda (ČTK a E15) a Zuzana Zelenková (televize Barrandov a ČtiDoma.cz).