Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Zástupci šéfa Deníku nově Šulc z E15 a Klička

Tomáš Skřivánek si do Vltava Labe Media přivedl tři lidi z deníku E15, který kdysi zakládal.

Stanislav Šulc

Stanislav Šulc

Vydavatelství Vltava Labe Media nově spojilo redakce tištěného a internetového vydání regionálních novin Deník s redakcí Dotyku, donedávna tabletového týdeníku, teď existujícího v úspornější podobě na webu. Dotyk se má v nové koncepci soustředit především na ekonomická témata, názory a náročnější publicistiku, Deník by pak letos měl „posílit celostátní profil“. Plánuje to Tomáš Skřivánek, který centrální redakci Deníku a Dotyku od listopadu vede jako šéfredaktor.

Svůj tým nyní rozšiřuje. Od února se zástupci šéfredaktora stanou Stanislav Šulc a Jan Klička, už od prosince je zástupcem také Martin Kratochvíl. Šulc přišel z bezplatného ekonomického deníku E15, kde dosud působil jako jeden ze tří zástupců šéfredaktorky. Klička v Deníku pracuje dlouho, jako ekonomický novinář. Kratochvíl v Deníku dělal vedoucího vydání.

Nová je také pozice vedoucího editora webů Deník.cz a Dotyk.cz. Tu zastává David Vagaday, jenž stejně jako Šulc přešel z E15. Tam Vagaday působil jako redaktor a editor webu E15.cz.

Do centrální redakce dál přišli Veronika Rodriguez (naposledy Týden a Aktuálně.cz), Jiří Janda (ČTK a E15) a Zuzana Zelenková (televize Barrandov a ČtiDoma.cz).