Zavadilová posílí Info.cz, chystá projekt Financiers

Projekt zaměřený na finance a investiční bankovnictví povede Tereza Zavadilová od února.

Tereza Zavadilová

Tereza Zavadilová

Končící šéfredaktorka deníku E15 Tereza Zavadilová přejde v rámci mediální skupiny Czech Media Invest kolem Daniela Křetínského do týmu názorového webu Info.cz. Tam se má věnovat novému projektu nazvanému Financiers. Půjde o obsahový projekt zaměřený na banky, pojišťovny, investiční bankovnictví a finance. Měl by být naplno spuštěn v únoru 2021, Zavadilová povede E15 do konce ledna, pak ji v čele redakce deníku nahradí Nikita Poljakov.

„Láká mě postavit zacílené oborové médium, které bude reflektovat novou dobu. Info.cz je skvělou platformou, v rámci které už podobně funguje úspěšný projekt Právo. Finance sleduji celý svůj profesní život, sama jsem dlouholetou aktivní investorkou a chci se vrátit k psaní právě v tomto segmentu. Přelomové doby jako je tato obvykle startují finanční inovace, takže dění v oboru je obsahově extrémně zajímavé,“ uvádí Tereza Zavadilová. V E15 působila od startu titulu v roce 2007, od roku 2014 byla šéfredaktorkou. Předtím působila v Lidových novinách, České tiskové agentuře, Týdnu či v české redakci BBC.

„Má obrovský kredit, který nám pomůže vstoupit do dalších segmentů trhu, jenž jsou pro nás nejen obsahově, ale i komerčně zajímavé,“ doplnil šéfredaktor Info.cz Michal Půr.