Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Zavoral: rozhlas letos zruší 5 % pracovních míst

Avizované rušení míst v Českém rozhlasu se má týkat zhruba 75 systemizovaných pozic.

Počet zaměstnanců Českého rozhlasu se letos bude snižovat, řekl dnes před poslanci na schůzi volebního výboru René Zavoral, generální ředitel veřejnoprávního rádia. „Chceme-li ufinancovat všechno do konce roku, myslím, že 5 % je částka, o kterou se určitě bude muset v letošním roce snížit počet systemizovaných pracovních míst,“ uvedl šéf rádia na dotaz poslance ANO Martina Kolovratníka, v diskusi o výročních zprávách Českého rozhlasu. Dnes poslanci volebního výboru doporučili ke schválení všechny tři, které byly na programu, tedy výroční zprávu o hospodaření Českého rozhlasu za rok 2015, o hospodaření Českého rozhlasu za rok 2016o činnosti Českého rozhlasu za rok 2016.

Podle poslední z nich měl rozhlas ke konci předloňského roku 2016 celkem 1.543 systemizovaných pracovních míst, skutečných podle údajů rozhlasu bylo 1.486. Při rušení tedy půjde zhruba o 75 míst. Osobní náklady v letošním rozpočtu Českého rozhlasu představují 982 milionů Kč, oproti 972 milionům rok předtím. To znamená 43 až 44 % celkového rozpočtu veřejnoprávního rádia.