Zdeněk Bakala se ženou vzali vydavatelství Economia pevněji do rukou, ředitel Babický končí

Finančník plánuje ze svého vydavatelství vytvořit „přední centrum ekonomické a názorové žurnalistiky na českém trhu“.

Plány dnes Zdeněk Bakala oznámil svým lidem v nově budovaném newsroomu v Karlíně

Plány dnes Zdeněk Bakala oznámil svým lidem v nově budovaném newsroomu v Karlíně. Foto: Jan Kubita via Facebook/Instagram

Majitel vydavatelství Economia Zdeněk Bakala přeskládal ke 4. prosinci složení představenstva i dozorčí rady podniku. Sám se stal předsedou představenstva, místopředsedou je dosavadní předseda Bessel Kok. Novou členkou orgánu je Bakalova žena Michaela Maláčová. Michael Jasanský, Martin Frývaldský a Tomáš Klvaňa naopak představenstvo opustili.

Stejně tak odchází dosavadní generální ředitel Petr Babický, a to 31. prosinci. Od 1. ledna bude Babický vydavatelství řídit jen v dočasném režimu, než Bakala najde nového šéfa. O tom, že by Babický končil i v pozici člena představenstva, Economia zatím nic nesdělila. Další personální změna se udála v dozorčí radě: novým členem byl zvolen Pepper de Callier.

„Úkolem Petra Babického bylo restrukturalizovat firmu a připravit ji, provozně i finančně, na období dalšího rozvoje směrem k digitální mediální budoucnosti. Tento svůj úkol Petr splnil,“ uvedl Bakala. „Nyní je potřebné najít pro Economii nového manažera, který svými zkušenostmi i založením posune náš projekt moderního vydavatelského domu o úroveň dál.“

„Vývoj na mediálním trhu i naše plány ve vydavatelství Economia mne přesvědčily, že je správné, abych se jako vlastník přímo účastnil řízení společnosti z pozice předsedy představenstva,“ prohlásil ke změnám.

„V nejbližších měsících čeká Economii série významných změn, jejichž cílem je vybudovat z tohoto vydavatelství přední centrum ekonomické a názorové žurnalistiky na českém trhu. Součástí projektu je i spuštění nejmodernějšího integrovaného digitálního newsroomu v zemi, k němuž dojde na jaře příštího roku v nově rekonstruovaných prostorách v pražském Karlíně. Chci být těmto proměnám osobně přítomen,“ dodal.

Economia vzniklá v roce 1990 vydává Hospodářské noviny, Ekonom a další oborové časopisy, do skupiny patří i názorový Respekt. Bakala Economii vlastní přes kyperskou BXR Media Limited, na Slovensku má Economia dceřinou firmu Ecopress (Hospodárske noviny).

Ve snaze být „předním centrem ekonomické a názorové žurnalistiky na českém trhu“ Economii konkuruje mezi mediálními domy hlavně Mladá fronta s deníkem E15 a časopisem Euro, dále média fungující online jako je produkce Erika Besta, Motejlek.com, Česká pozice nebo nově Borovan.cz.