Zdeňka Trachtová zpravodajkou rozhlasu v Bruselu, Kateřina Havlíková v Polsku

Český rozhlas ve své síti zahraničních zpravodajů mění obsazení v ústředí EU a ve Varšavě.

Zdeňka Trachtová. Foto: Khalil Baalbaki

Zdeňka Trachtová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Před nástupem do Českého rozhlasu působila pět let v domácím zpravodajství serveru iDnes.cz, kde se zaměřovala na školství a sociální i lidskoprávní oblast. V Českém rozhlase pracuje od roku 2017. Kromě politiky se zaměřuje na energetiku a Evropskou unii. Mezi její poslední profesní zkušenosti se řadí zpravodajské pokrývání českého předsednictví v Radě EU. Zdeňka Trachtová je také jedním z autorů podcastu Bruselské chlebíčky. Foto: Khalil Baalbaki (Český rozhlas)

Český rozhlas mění síť svých zahraničních zpravodajů. Informace z Bruselu bude místo Viktora Daňka, který se po čtyřech a půl letech v Belgii vrací do Prahy a bude politickým reportérem v domácí redakci, posluchačům přinášet Zdeňka Trachtová. Na post stálé zpravodajky v Polsku nastoupila Kateřina Havlíková, vystřídala Martina Dorazína, který je v současnosti stálým válečným zpravodajem na Ukrajině. Už na konci loňska skončil na pozici zahraničního zpravodaje v jihovýchodní Asii David Jakš, který od ledna řídí regionální studia Českého rozhlasu v Plzni a v Karlových Varech.

Kateřina Havlíková. Foto: Khalil Baalbaki

Kateřina Havlíková vystudovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně a politologii a africká studia na univerzitách v Hradci Králové a v Ghaně. V Českém rozhlase působí od roku 2014, kdy začínala v elévském programu. Od roku 2018 pracuje v zahraniční redakci Zpravodajství, kde byla specialistkou na dění v Africe a patřila k zakladatelům pořadu Za Obzorem. Od loňského roku se systematicky věnuje dění v Polsku. Kromě zahraničního zpravodajství pět let autorsky spolupracovala na pořadu Českého rozhlasu Plus Historie Plus. Foto: Khalil Baalbaki (Český rozhlas)