Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ze seriálu Novy Okresní přebor vzniká film

Premiéra snímku „Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka“ má být v druhé půli roku 2012.

  • ČTK
  • 11. 08. 2011 14:17
Okresní přebor

Seriálový Slavoj Houslice na nedávném přátelském utkání. Foto: archiv TV Nova

Celovečerní film Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka se začal natáčet v Lochovicích na Berounsku.

Snímek v produkci společnosti MediaPro Pictures navazuje na úspěšný seriál televize Nova, která je také koproducentem filmu. MediaPro Pictures je sesterskou firmou Novy. Premiéra se plánuje na druhou půli roku 2012.

Příběh o fotbalovém mužstvu režíruje Jan Prušinovský, který ve spolupráci s Petrem Kolečkem napsal i nový scénář. Kameramanem filmu je Petr Bednář.

Přestože se děj filmu odehrává ve fotbalových kulisách, první klapka padla na hřbitově. V Lochovicích a přilehlém okolí bude štáb natáčet do poloviny října.

Ve filmu se objeví i postava fotbalového trenéra Pepika Hnátka, který v seriálu vystupoval pouze jako zesnulá legenda fotbalového oddílu TJ Slavoj Houslice. Titulní roli ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.

Roli zapáleného kapitána Jirky Luňáka hraje Ondřej Vetchý. Luděk Sobota ztvární charakterní postavu Václava Orla. Dále se představí Jaroslava Pokorná v roli Hnátkovy manželky, David Novotný jako Jarda Kužel, Pavel Kikinčuk a Leoš Noha jako dvojice funkcionářů Ludvík Hovorka a Adolf Větvička.

Součástí děje jsou fotbalové zápasy či venkovská pouť.