V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Žebříček českých virálů ovládl devítiletý Misha

Kanál Mishovy šílenosti obsadil čtyři z deseti příček žebříčku nejsledovanějších videí českého YouTube v roce 2016, jeden z Mishových klipů si získal i globální pozornost.

Videa youtubera Mishy dosahují milionových zhlédnutí

Videa youtubera Mishy dosahují milionových zhlédnutí

Nejpopulárnějším virálním videem českého YouTube se stal v roce 2016 s více než pěti miliony zhlédnutí český Minecraft Song, který se 17. února objevil na kanálu Mishovy šílenosti. Vyplývá to z žebříčku top 10 nejsledovanějších videí českého YouTube, který zveřejnil vlastník tohoto kanálu Google v rámci projektu YouTube Rewind.

Pětimilionovou hranici dokázalo překonat i další Mishovo video, český League of Legends Song. Devítiletý Misha si také jako jeden z mála českých youtuberů dokázal vydobýt mezinárodní pozornost, například tím, že jeho Pokemon Go Song měsíc po zveřejnění originálu „přezpíval“ jeden z nejodebíranějších youtuberů PewDiePie

Další aktuální fenomén českého YouTube, televizní pořad Tvoje tvář má známý hlas, obsadil v první desítce hned čtyři příčky. Největší pozornost přitáhl Adam Mišík pějící hit Wrecking Ball v přesvědčivém kostýmu Miley Cyrus. Do české top 10 se dostal jediný zahraniční snímek, pouhých 51 vteřin dlouhý klip s názvem Pen Pineapple Apple Pen japonského komika a DJ Kazuhita Kosaky.

Globální žebříček nejoblíbenějších virálních videí se od toho lokálního výrazně liší. První příčku letos obsadila zpěvačka Adele, která přijala pozvání do talk show Jamese Cordena, s nímž si společně zazpívala v autě. V seznamu jsou i zábavné klipy jako už zmíněný Pen Pineapple Apple Pen, ale také edukativní videa. Hned na třetím místě je naučné video, ve kterém zjistíte, čím chřestýš chřestí.

Žebříčky nejoblíbenějších YouTube videí za rok 2016 jsou sestaveny na základě počtu zhlédnutí, sdílení, komentářů, lajků a dalších faktorů.

Top 10 videí českého YouTube

Český Minecraft Song!!! | Mishovy šílenosti

Český league of legends Song!!! | Mishovy šílenosti

PPAP Pen Pineapple Apple Pen

Pokemon Go Song!!! | Mishovy šílenosti

Adam Mišík jako Miley Cyrus – „Wrecking Ball“ | Tvoje tvář má známý hlas

Český CS: Go Song!!! | Mishovy šílenosti

Patnáct typů učitelů

Petr Rychlý jako Jan Nedvěd – „Kohout“ | Tvoje tvář má známý hlas

Hana Holišová jako Beyoncé – „Single Ladies“ | Tvoje tvář má známý hlas

David Kraus jako Rammstein – „Du Hast“ | Tvoje tvář má známý hlas