Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Zeman: nákup médií je normální ekonomickou operací

„Ostatně pokud vím, redaktoři deníku Sme se rozhodli založit nový deník. Bůh jim pomáhej,“ pravil český prezident.

  • ČTK
  • 16. 10. 2014 00:40
Prezident Miloš Zeman. Foto: Profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman. Foto: Profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman nákup médií považuje za normální ekonomickou operaci, která má vést k zisku podnikatelů. Řekl to dnes ČTK v souvislosti s nákupem polovičního podílu ve slovenském vydavatelství Petit Press slovenskou firmou Namav s finanční podporou investiční skupiny Penta. Petit Press kromě jiného vydává celostátní list Sme, jehož redaktoři se proti nákupu postavili, kteří se obávají o svobodu slova.

„Slovenský deník Sme znám velmi málo, a to málo, co o něm vím, mě rozhodně neopravňuje k hodnocení jako řekněme úspěšného, nebo řekněme objektivního, deníku,“ poznamenal Zeman. Každá podnikatelská skupina chce ale podle něj především vydělávat a chce, aby média přinášela hlavně zisk. „Nevím o tom, že by Penta měla bezprostřední politické ambice,“ řekl Zeman.

Média podle něj mohou být zajímavým zdrojem zisku. Dokladem toho je podle něj v Česku Blesk nebo Právo, zatímco mediální „impérium“ Zdeňka Bakaly (Economia, Centrum Holdings) se podle něj potácí v dluzích a ve ztrátě. „Čili dívejme se na nákup médií jako na normální ekonomickou operaci, která má vést k zisku,“ poznamenal Zeman. „Ostatně pokud vím, redaktoři deníku Sme se dnes rozhodli založit nový deník. Bůh jim pomáhej,“ dodal prezident.

Redaktoři Sme se proti Pentě postavili s tím, že deník „vznikl z touhy po svobodě“, zatímco příběh Penty je prý zcela odlišný. „Oni nekonají z touhy po svobodě, oni svobodu jen využili a díky ní získávají peníze a moc,“ uvedli novináři Sme. Část z nich proto založila nový deník.

object(WP_Post)#4608 (24) { ["ID"]=> int(81078) ["post_author"]=> string(2) "11" ["post_date"]=> string(19) "2014-10-16 00:40:04" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2014-10-15 22:40:04" ["post_content"]=> string(2142) "[caption id="attachment_52570" align="alignnone" width="600" caption="Prezident Miloš Zeman. Foto: Profimedia.cz"]Prezident Miloš Zeman. Foto: Profimedia.cz[/caption] Prezident Miloš Zeman nákup médií považuje za normální ekonomickou operaci, která má vést k zisku podnikatelů. Řekl to dnes ČTK v souvislosti s nákupem polovičního podílu ve slovenském vydavatelství Petit Press slovenskou firmou Namav s finanční podporou investiční skupiny Penta. Petit Press kromě jiného vydává celostátní list Sme, jehož redaktoři se proti nákupu postavili, kteří se obávají o svobodu slova. "Slovenský deník Sme znám velmi málo, a to málo, co o něm vím, mě rozhodně neopravňuje k hodnocení jako řekněme úspěšného, nebo řekněme objektivního, deníku," poznamenal Zeman. Každá podnikatelská skupina chce ale podle něj především vydělávat a chce, aby média přinášela hlavně zisk. "Nevím o tom, že by Penta měla bezprostřední politické ambice," řekl Zeman. Média podle něj mohou být zajímavým zdrojem zisku. Dokladem toho je podle něj v Česku Blesk nebo Právo, zatímco mediální "impérium" Zdeňka Bakaly (Economia, Centrum Holdings) se podle něj potácí v dluzích a ve ztrátě. "Čili dívejme se na nákup médií jako na normální ekonomickou operaci, která má vést k zisku," poznamenal Zeman. "Ostatně pokud vím, redaktoři deníku Sme se dnes rozhodli založit nový deník. Bůh jim pomáhej," dodal prezident. Redaktoři Sme se proti Pentě postavili s tím, že deník "vznikl z touhy po svobodě", zatímco příběh Penty je prý zcela odlišný. "Oni nekonají z touhy po svobodě, oni svobodu jen využili a díky ní získávají peníze a moc," uvedli novináři Sme. Část z nich proto založila nový deník." ["post_title"]=> string(56) "Zeman: nákup médií je normální ekonomickou operací" ["post_excerpt"]=> string(125) ""Ostatně pokud vím, redaktoři deníku Sme se rozhodli založit nový deník. Bůh jim pomáhej," pravil český prezident." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(49) "zeman-nakup-medii-je-normalni-ekonomickou-operaci" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2014-10-16 00:40:04" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2014-10-15 22:40:04" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(29) "http://www.mediar.cz/?p=81078" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }