Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Zeman přijal na Hradě šéfa rozhlasu Duhana, šéf ČT se viděl s Komárkem

Ředitelé veřejnoprávních médií se tento týden scházeli s politiky.

Šéf rozhlasu Peter Duhan (vzadu) při prezidentské volbě. František Vlček / Mafra / Profimedia.cz

Šéf rozhlasu Peter Duhan (vzadu) před rokem při prezidentské volbě. František Vlček / Mafra / Profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman se dnes sešel s generálním ředitelem Českého rozhlasu Peterem Duhanem. Informuje o tom ČTK. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček přitom tvrdí, že setkání na Pražském hradě se uskutečnilo na žádost šéfa veřejnoprávního rozhlasu.

Český rozhlas o tématu setkání neinformoval. „Šlo o schůzku mezi čtyřma očima,“ sdělila dnes tiskové agentuře bez bližších podrobností mluvčí rozhlasu Tereza Krásenská. Nereagovala tak na dotaz, zda se dnešní schůzka týkala vysílání veřejnoprávní instituce.

Český rozhlas s prezidentem spolupracuje mimo jiné na vysílání jeho občasných Hovorů z Lán, jimiž Zeman loni navázal na tradici bývalého prezidenta Václava Havla. V prosinci rozhlas také spolu s ostatními médii přenášel Zemanovo vánoční poselství.

Duhan byl za politiky i včera, ve sněmovně, to šlo ale o plně oficiální setkání, v rámci volebního výboru. Ten má pod sebou mediální agendu a včera měl na pořadu schvalování výročních zpráv o hospodaření veřejnoprávního rozhlasu a televize. Na schůzi byl tedy také generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Také on absolvoval neoficiální setkání s politikem, a sice s poslancem Babišova hnutí ANO Martinem Komárkem, předsedou volebního výboru. Ten na včerejší schůzi mezi řečí při jednání sdělil, že se s Dvořákem sešli předevčírem - míněno v pondělí - a „neformálně diskutovali o situaci v České televizi“.