Největší komunikační skupina světa WPP se do konce letoška zbaví jednorázových plastů - brček, kelímků, příborů, lahví. Po celém světě se to dotkne víc než 3.000 kanceláří agentur WPP. V nich navíc ulehčí recyklaci. Se začátkem letošního festivalu v Cannes to oznámil šéf skupiny Mark Read.

ZenithOptimedia celosvětově mediální agenturou výrobce SCA

Kompletní komunikaci značek Bodyform, Libero, Plenty, Tempo, Tena, Velvet či Zewa společnosti SCA, výrobce hygienických produktů, bude celosvětově - na celkem 46 trzích včetně Francie, Německa, Itálie, Malajsie, Mexika, Ruska, Švédska, Velké Británie či USA - zajišťovat agentura ZenithOptimedia, počínaje 1. lednem 2014. „Veškeré mediální aktivity SCA tak budou svedeny pod záštitu jediné globální agentury,“ oznámila.

ZenithOptimedia má zajišťovat kompletní mediální služby: zpracování a analýzu dat, insight, plánování komunikace, plánování a nákup médií, měření a hodnocení návratnosti investic. Všechny budou centrálně koordinovány ze světového ústředí agentury v Londýně a o lokální strategii, plánování a nákup se postarají pobočky agenturní sítě po světě.

Mezi dodavateli hygienických papírových výrobků je SCA třetí největší na světě a největší v Evropě, s odbytem přibližně v 80 zemích.