Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Ženu za pultem na Barrandově vystřídá Zedníčkovo Kurňa, co to je?

V magazínu pro aktivní seniory kromě Pavla Zedníčka vystupuje i Marie Retková, která je zároveň programovou hlasatelkou na Barrandově. Foto pro ČT: Rostislav Šimek

V magazínu ČT1 pro aktivní seniory kromě Pavla Zedníčka vystupuje i Marie Retková, která je zároveň programovou hlasatelkou na Barrandově. Foto pro ČT: Rostislav Šimek

Od 18. listopadu bude televize Barrandov vždy v pondělí od 20.15 vysílat nový pořad Kurňa, co to je? s Pavlem Zedníčkem a jeho synovcem Jakubem. „Jaké tajemné předměty s nimi odhalíme v novém zábavném pořadu?“ píše se v podtitulu pořadu v programových plánech.

Hodinová show vystřídá dvanáctidílný socialistický seriál Žena za pultem, který stanice vysílá od 26. srpna.

Zedníček má letos na podzim novinku také v České televizi, jde o seniorský týdeník Žiješ jenom 2x v úterý večer na programu ČT1.