V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Zika opouští ČT, nahradí ho Kručinská

Personální změny ve zpravodajství neustávají.

Jan Zika. Repro: Facebook

Jan Zika. Repro: Facebook

Z České televize odchází moderátor ranních zpráv Jan Zika. ČTK to řekla mluvčí televize Alžběta Plívová s tím, že odchází na vlastní žádost. V ranním zpravodajství Studia 6 ho nahradí Tereza Kručinská, dosavadní redaktorka domácí redakce. Bude se objevovat vedle Jany Peroutkové.

Zika před nástupem do České televize pracoval na podobné pozici v soukromé zpravodajské stanici Z1, která přestala vysílat v lednu 2011. V posledních letech působí rovněž jako mediální konzultant a projektový manažer mimo jiné v oblasti online médií.

Zikův odchod je pokračováním personálních změn ve zpravodajství České televize. Do domácí redakce naposledy v tomto měsíci zamířil Tomáš Drahoňovský z televize Prima, má dělat redaktora. „V souvislosti s jeho příchodem se moderátorský tým nijak nemění,“ upřesnila Plívová.

Drobnou změnu v květnu také zaznamená dopravní zpravodajství ranního Studia 6, kde tým Veroniky Jonášové a Karolíny Kočí doplní Petra Tuháčková. Alexandra Nosková byla před měsícem kvůli svému vztahu s hradním kancléřem Mynářem přeložena z „dopravy“ do Brna.

Výraznější obměnu ČT zaznamenala minulý měsíc po odchodu Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Tehdy se proměnil moderátorský tým zpravodajské relace Události, komentáře, který vedle Lukáše Dolanského doplnili Daniel Takáč, David Borek a Zuzana Tvarůžková. V podvečerním Interview ČT24 se nově začaly objevovat Tvarůžková a Světlana Witowská.