Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Zisk mediálního koncernu Time Warner, polovičního majitele Novy, klesl téměř o třetinu

  • ČTK
  • 01. 08. 2012 15:23

Čistý zisk amerického mediálního koncernu Time Warner ve druhém čtvrtletí klesl téměř o třetinu na 429 milionů dolarů (8,8 miliardy Kč) kvůli slabším tržbám filmové i vydavatelské divize. Oznámila to dnes firma, která vlastní téměř polovinu majitele české televize Nova. Potvrdila však, že v celém letošním roce počítá s mírným nárůstem zisku.

Ústředí Time Warner. Foto: Time Warner

Time Warner vlastní půlku majitele Novy, napřesrok jej podle opce může koupit celého. Foto: Time Warner

Čtvrtletní tržby klesly o čtyři procenta na 6,7 miliardy dolarů. Zaostaly tak za očekáváním analytiků, kteří je podle agentury Reuters odhadovali na 6,94 miliardy dolarů. „Zůstáváme na cestě ke splnění finančních cílů pro celý rok,“ řekl nicméně předseda a generální ředitel podniku Jeff Bewkes.

Tržby divize filmové a televizní zábavy, která zahrnuje filmové studio Warner Bros, klesly o osm procent a tržby vydavatelské divize se snížily o devět procent. Tržby kabelové divize, jejíž součástí je například televizní kanál HBO, stouply o čtyři procenta.

Time Warner minulý měsíc navýšil svůj podíl ve firmě Central European Media Enterprises (CME) na 49,9 %. Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda a české verze hudební stanice MTV.