Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Živé vysílání ČT4 vstupuje na mobilní telefony s Androidem

V závěrečné fázi testování je obsáhlá aplikace pro internetový videoarchiv ‚iVysílání‘ ČT pro iPady.

Vysílání ČT4 pro přístroje s Androidem

Vysílání ČT4 pro přístroje s Androidem

ČT4, sportovní program České televize budou moci živě na mobilu sledovat také uživatelé chytrých telefonů se systémem Google Android. Aplikaci vyvíjela s Českou televizí firma Inmite, v online obchodě by se měla objevit nejpozději zítra.

Program tak vstupuje v pořadí na třetí mobilní platformu. V březnu ČT4 začala vysílat v iPhonech, minulý týden v chytrých Nokiích.

Aplikace ČT4 v Androidu umožňuje stejně jako na jiných platformách číst aktuální sportovní zprávy rozčleněné do rubrik jako je fotbal, hokej, atletika, míčové hry, motorismus, golf, cyklistika nebo zimní sporty. Uživatel má k dispozici aktuální programové schéma ČT4 a může si pustit živé vysílání.

„V závěrečné fázi testování je obsáhlá aplikace pro internetový videoarchiv ‚iVysílání‘ ČT pro iPady. Videoarchiv odvysílaných pořadů ČT1, ČT2 a dalších v ‚iVysílání‘ se dostane postupně také na telefony iPhone, chytré Nokie a rovněž Android,“ přiblížil další plány divize nových médií ČT její ředitel Milan Fridrich.

„Etapa budování identity České televize na mobilních platformách v telefonech a tabletách by měla skončit do konce léta. Pak bude ČT mobilní aplikace jen aktualizovat a vylepšovat dle schopností nových telefonů s novými funkcemi,“ doplnil Fridrich.

Aplikaci ČT24 na třech mobilních platformách stáhlo přes 70 tisíc uživatelů. ČT4 pro iPhone zaznamenala téměř 20 tisíc stažení.