Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Zlaté hody oštěpařky Špotákové sledovalo na ČT4 víc lidí než Boltovo vítězství na stovce

Bolta vidělo 1,25 milionu lidí, Špotákovou v průměru 1,53 milionu.

Barbora Špotáková v Londýně obhájila olympijské zlato z Pekingu. Foto: ČTK/Petrášek Radek

Čtvrteční blok přenosů z letní olympiády v Londýně byl po VIP Prostřeno! na Primě (926 tisíc diváků starších patnácti let) a Farmě na Nově (893 tisíc) třetím nejsledovanějším nezpravodajským pořadem večera. Běžel od 19.15 do 23.20 a v průměru se na něj dívalo 886 tisíc lidí.

Zájem diváků přitom kulminoval mezi desátou a jedenáctou večerní, při finále oštěpu žen, který vyhrála česká reprezentantka Barbora Špotáková. Soutěži předcházelo finále sprintu mužů na 100 metrů, v něm zvítězil Jamajčan Usain Bolt a závod mezi 21.54 a 22.02 vidělo 1,25 milionu lidí.

Následné hody Špotákové přilákaly víc diváků. Ukazují to údaje, které Médiáři poskytla Česká televize. V nich je uvedeno celkem pět přenášených hodů. První získal 1,43 milionu diváků, druhý 1,48 milionu, třetí 1,54 milionu, čtvrtý 1,55 milionu a pátý 1,65 milionu diváků, což znamenalo šest z deseti lidí v tu dobu u obrazovek.

V průměru to bylo 1,53 milionu diváků na hod.