Zlaté pero získaly názvy barev na Pavlových prezidentských známkách

Cenu tradičně uděluje Czech Copywriters Club. Letos poprvé soutěžily také slovenské práce.

Z předání Zlatého pera

Z předání Zlatého pera na lodi Avoid

Letošní Zlaté pero zná svého vítěze. Výroční ocenění za nejlepší reklamní text ve veřejném prostoru získalo pojmenování barev desítky nových prezidentských známek. Určila ho porota v čele s textařem z kreativního shopu Ateliér Pútnici Peterem Rajčákem. Cenu tradičně uděluje Czech Copywriters Club. Letos veřejnost i odborníci přihlásili do soutěže 41 prací. Poprvé nejen českých, ale i slovenských, jichž byla téměř polovina.

„Hříbkově pravá, babičkově malinovková, vontská špendlíková, spodně kvašená… I když to není podstatné, tipnul bych si, že jména barev byla dřív než barvy samotné. Každopádně porota se shodla, že právě jména barev na kolekci prezidentských známek skvěle vystihla podstatu naší DNA. Jsme národ houbařů, máme různé babičky, ale podobné vzpomínky, jsme hrdí na český ležák. Celý nápad s barevnou kolekcí je sjednocující a pokorný, zkrátka pavlovsky osvěžující po té záštiplné potupné etapě, která skončila,“ prohlásil porotce Petr Voborský.

„Zlatého pera si samozřejmě moc vážím, protože naše práce soutěžila s dalšími projekty a pracemi, které nejenže byly skvělé, ale měly i společného jmenovatele a sice snahu o kultivaci veřejného prostoru. Naše známky vznikly na přání pana prezidenta, který si přál svou osobu upozadit a více se zaměřit na naši zemi a lidi, kteří tu žijí. A to se myslím povedlo,“ řekl spoluautor Richard Kolbe.

Projekt Kolora

Projekt Kolora

Předávací ceremoniál Zlatého pera proběhl minulý čtvrtek v podpalubí lodi Avoid. Putovní ocenění předala Simona Luteránová, loňská vítězka.

Z předání Zlatého pera

Z předání Zlatého pera: zleva Peter Rajčák, předseda poroty, Richard Kolbe, Martyn Stary, Simona Luteránová, Petr Vlasák, prezident klubu

„Platí to na oboch stranách rieky Moravy – dobrý text je najlepšou odpoveďou na blbú náladu a blbé věci. Víťazi si zaslúžia farbu spodně kvašenou. A my ostatní píšme o tom, že na trollov najlepšie zaberá dôvtip, že hoaxy sú dobré akurát na slovné hračky a že aj taká formalita jako nová prezidentská známka môže vyvolať silné emócie. Spojenie je obnovené, už teraz sa teším na ďalší ročník. Tak dovidenia v Bratislave!“ prohlásil předseda poroty Peter Rajčák.

Sdílejte