Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Zlatníková řídí redakce bývalé Sanomy

Miroslava Zlatníková

Miroslava Zlatníková

Vydavatelství Astrosat začlenilo firmy tuzemského zastoupení konkurenční Sanomy, které loni koupilo, dceřinými společnostmi se tak staly Astrosat Media (původně Sanoma Media, produkuje časopisy Překvapení, Story, Vlasta, Praktická žena, Týdeník Květy, Fajn život, Chuť a styl, National Geographic) a Astrosat Media CZ (bývalá Sanoma Media CZ, vydává titul Dům a zahrada). Obchodní oddělení všech tří firem se spojují pod vedení obchodní ředitelky Jitky Afsahi, ředitelkou redakcí Astrosat Media se stává Mirka Zlatníková, která s redakčními týmy spolupracuje od převzetí firem v květnu.

Obchodní oddělení se v rámci své restrukturalizace stěhuje do sídla společnosti Astrosat na adresu Přátelství 986, Praha 10. Ostatní oddělení a redakce Astrosat Media a Astrosat Media CZ zůstávají v původním sídle v Lomnického 7 na Praze 4. Tam se tak z Uhříněvsi stěhují redakce časopisů Glanc, Gurmet a rovněž Kondice, původní titul založený Zlatníkovou a Patricií Honslovou.